Hello all
Listed below are fixtures covering Saturdays 11 November > 16 December 2017 inclusive.
Saturday 11 November 2017 – all 2.00 pm kick-offs unless stated
Intermediate Division
AFC Spelthorne Sports v Spartans Youth – 3.00 pm
@ Spelthorne Sports Club, 296 Staines Road West, Ashford Common, Middlesex TW15 1RY
NPL v Reigate Priory
@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW
Royal Holloway Old Boys v Laleham
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
Tooting Bec v Battersea Ironsides – 3.00 pm
@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF
Westside v AFC Cubo – 3.00 pm
@ AFC Croydon Athletic, Mayfield Stadium, Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DH
Intermediate Division Challenge Cup – 1st Round – 1.30 pm
Merrow v Chessington KC
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
Godalming & Farncombe Athletic v Ripley Village – 2.30 pm
@ Godalming Town FC, Wey Court, Meadrow, Godalming, Surrey GU7 3JE
Reserve Division
Battersea Ironsides v Tooting Bec
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
Reigate Priory v Colliers Wood United
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Ripley Village v Royal Holloway Old Boys
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Sutton Common Rovers v Merrow
@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW
Worcester Park v Farleigh Rovers
@ Skinners Field, Green Lane, Worcester Park, Surrey KT4 8AJ
Reserve Division Challenge Cup – 1st Round – 1.30 pm
Ash United v Sheerwater
@ Covers Stadium, Youngs Drive, Shawfield Road, Ash, Hampshire GU12 6RE
Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions
Fixtures . . .
Please Note: Fixtures are subject to change
Saturday 18 November 2017 – all 2.00 pm kick-offs unless stated
Intermediate Division
AFC Cubo v AFC Spelthorne Sports – 3.00 pm
@ Southfields Academy (3G), 333 Merton Road, London SW18 5JU
Chessington KC v Royal Holloway Old Boys
@ Tolworth Court, Old Kingston Road, Tolworth, Surrey KT4 7QH
Merrow v Godalming & Farncombe Athletic
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
Ripley Village v Westside
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Spartans Youth v Reigate Priory
@ Carville Hall Park North, Lionel Road North, Brentford, Middlesex TW8 9QT
Intermediate Division Challenge Cup – 1st Round – 1.30 pm
Battersea Ironsides v Laleham
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
NPL v Tooting Bec
@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW
Reserve Division
Ash United v Sutton Common Rovers
@ Covers Stadium, Youngs Drive, Shawfield Road, Ash, Hampshire GU12 6RE
Reigate Priory v Farleigh Rovers – (Provisional)
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Sheerwater v Ripley Village
@ Sheerwater Recreation Ground, Blackmore Crescent, Sheerwater, Surrey GU21 5NS
Tooting Bec v Merrow – 3.00 pm
@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF
Worcester Park v Colliers Wood United
@ Skinners Field, Green Lane, Worcester Park, Surrey KT4 8AJ
Surrey Junior Cup – 3rd Round – All 1.30 pm kick-offs
Charlwood v Battersea Ironsides Reserves
Royal Holloway Old Boys Reserves v Old Russellians
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
Reigate Priory Reserves/Woodmansterne Hyde 1st v Motspur Park 1st
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Saturday 25 November 2017 – all 2.00 pm kick-offs unless stated
Intermediate Division
AFC Spelthorne Sports v Ripley Village – 3.00 pm
@ Spelthorne Sports Club, 296 Staines Road West, Ashford Common, Middlesex TW15 1RY
Battersea Ironsides v Spartans Youth
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
Godalming & Farncombe Athletic v Laleham – 3.00 pm
@ Godalming Town FC, Wey Court, Meadrow, Godalming, Surrey GU7 3JE
Merrow v Chessington KC
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
NPL v AFC Cubo
@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW
Reigate Priory v Royal Holloway Old Boys
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Free: Westside
London Senior Trophy –2nd Round
Tooting Bec 1st v Metrogas – 3.00 pm
@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF
Reserve Division
Farleigh Rovers v Merrow
@ Parsonage Field, Green Lane, Harrow Road, Warlingham, Surrey CR6 9EX
Royal Holloway Old Boys v Tooting Bec
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
Sheerwater v Ash United
@ Sheerwater Recreation Ground, Blackmore Crescent, Sheerwater, Surrey GU21 5NS
Worcester Park v Sutton Common Rovers
@ Skinners Field, Green Lane, Worcester Park, Surrey KT4 8AJ
Reserve Division Challenge Cup – 1st Round – 1.30 pm
Colliers Wood United v Reigate Priory
@ Wibbadune Sports Ground, Robin Hood Way (A3 South Bound), Wimbledon SW20 0AA
Ripley Village v Battersea Ironsides
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Saturday 2 December 2017 – all 2.00 pm kick-offs unless stated
Intermediate Division
AFC Cubo v Godalming & Farncombe Athletic – 3.00 pm
@ Southfields Academy (3G), 333 Merton Road, London SW18 5JU
Battersea Ironsides v NPL
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
Laleham v Merrow
@ Laleham Recreation Ground, The Broadway, Laleham, Middlesex TW18 1RZ
Reigate Priory v AFC Spelthorne Sports
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Ripley Village v Royal Holloway Old Boys
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Spartans Youth v Chessington KC
@ Carville Hall Park North, Lionel Road North, Brentford, Middlesex TW8 9QT
Westside v Tooting Bec – 3.00 pm
@ AFC Croydon Athletic, Mayfield Stadium, Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DH
Reserve Division
Farleigh Rovers v Battersea Ironsides
@ Parsonage Field, Green Lane, Harrow Road, Warlingham, Surrey CR6 9EX
Merrow v Ripley Village
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
Sutton Common Rovers v Reigate Priory
@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW
Free: Ash United, Colliers Wood United, Sheerwater (Provisional)
Reserve Division Challenge Cup – 1st Round – 1.30 pm
Royal Holloway Old Boys v Worcester Park
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
London Junior Cup – 3rd Round
South Wimbledon Dazzlers v Tooting Bec Reserves
Saturday 9 December 2017 – all 2.00 pm kick-offs unless stated
Intermediate Division
AFC Cubo v Spartans Youth – 3.00 pm
@ Southfields Academy (3G), 333 Merton Road, London SW18 5JU
AFC Spelthorne Sports v Westside – 3.00 pm
@ Spelthorne Sports Club, 296 Staines Road West, Ashford Common, Middlesex TW15 1RY
Tooting Bec v Reigate Priory – 3.00 pm
@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF
Free: Laleham, NPL (Provisional)
Surrey County Intermediate Cup – 3rd Round – 1.30 pm Kick-offs
Royal Holloway Old Boys 1st v Chessington KC 1st
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
Keens Park Rangers 1st v Merrow 1st
Ripley Village 1st v Cranleigh 1st
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Colliers Wood United Reserves v Kew Park Rangers 1st
@ Wibbadune Sports Ground, Robin Hood Way (A3 South Bound), Wimbledon SW20 0AA
Sutton Common Rovers Reserves v Copthorne 1st
@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW
Godalming & Farncombe Athletic 1st v Battersea Ironsides 1st
@ Holloway Hill Recreation Ground, Busbridge Lane, Godalming, Surrey GU7 1QD
Reserve Division
Ash United v Ripley Village
@ Covers Stadium, Youngs Drive, Shawfield Road, Ash, Hampshire GU12 6RE
Battersea Ironsides v Sheerwater
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
Merrow v Royal Holloway Old Boys
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
Reigate Priory v Tooting Bec
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Free: Farleigh Rovers, Worcester Park (Provisional)
Saturday 16 December 2017 – all 2.00 pm kick-offs unless stated
Intermediate Division
Chessington KC v AFC Cubo
@ Tolworth Court, Old Kingston Road, Tolworth, Surrey KT4 7QH
Godalming & Farncombe Athletic v Ripley Village – 3.00 pm
@ Godalming Town FC, Wey Court, Meadrow, Godalming, Surrey GU7 3JE
Laleham v Tooting Bec
@ Laleham Recreation Ground, The Broadway, Laleham, Middlesex TW18 1RZ
Merrow v Battersea Ironsides
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
NPL v Spartan Youths
@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW
Intermediate Division Challenge Cup – 1st Round – 1.30 pm
Royal Holloway Old Boys v AFC Spelthorne Sports
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
Reigate Priory v Westside
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Reserve Division
Battersea Ironsides v Reigate Priory
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
Ripley Village v Farleigh Rovers
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Sheerwater v Royal Holloway Old Boys
@ Sheerwater Recreation Ground, Blackmore Crescent, Sheerwater, Surrey GU21 5NS
Sutton Common Rovers v Colliers Wood United
@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW
Tooting Bec v Ash United – 3.00 pm
@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF
Worcester Park v Merrow
@ Skinners Field, Green Lane, Worcester Park, Surrey KT4 8AJ
Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions
FREE DATES
(Free Saturdays can only be finally confirmed on the Sunday prior to the free date.
A team shown as free may be allocated a match HOME or AWAY at any time up to and including
the Sunday before a Saturday date, in the event of changed circumstances elsewhere).
Cup Competitions . . .
Saturday 20 January 2018
Middlesex Intermediate Cup – Quarter Final
AFC Spelthorne Sports v Spartans Youth – 2.30 pm
@ Spelthorne Sports Club, 296 Staines Road West, Ashford Common, Middlesex TW15 1RY
Laleham v Brentham
Venue to be notified to League Fixture Secretary asap
Surrey Elite Intermediate Challenge Cup
1st Round
1 Merrow v Chessington KC – 11.11.17
2 Royal Holloway Old Boys v AFC Spelthorne Sports – 16.12.17
3 Battersea Ironsides v Laleham – 18.11.17
4 Reigate Priory v Westside – 16.12.17
5 Godalming & Farncombe Athletic v Ripley Village – 11.11.17
6 NPL v Tooting Bec – 18.11.17
Quarter Final
7 Spartans Youth v Winners 3
8 Winners 4 v Winners 1
9 Winners 2 v Winners 6
10 AFC Cubo v Winners 5
Semi Final
11 Winners 7 v Winners 9
12 Winners 8 v Winners 10
Surrey Elite Reserve Challenge Cup
1st Round
1 Colliers Wood United v Reigate Priory – 25.11.17
2 Ripley Village v Battersea Ironsides – 25.11.17
3 Royal Holloway Old Boys v Worcester Park – 02.12.17
4 Ash United v Sheerwater – 11.11.17
Quarter Final
5 Winners 3 v Merrow
6 Winners 2 v Winners 4
7 Tooting Bec v Farleigh Rovers
8 Winners 1 v Sutton Common Rovers
Semi Final
9 Winners 7 v Winners 5
10 Winners 6 v Winners 8
Geoff Ellis, Fixture Secretary
07486 362822 –
5 November 2017
http://football.mitoo.co.uk/News.cfm?leagueCode=SEIFL2017