Season 2017-18 Fixtures Bulletin No. 6

Listed below are fixtures covering Saturdays 30 September > 28 October 2017 inclusive.

Please Note: Fixtures are subject to change

 

Saturday 30 September 2017 – all 3.00 pm kick-offs unless stated

Intermediate Division

AFC Cubo                                                    v          Royal Holloway Old Boys

@ Southfields Academy (3G), 333 Merton Road, London SW18 5JU

AFC Spelthorne Sports                            v          Chessington KC

@ Spelthorne Sports Club, 296 Staines Road West, Ashford Common, Middlesex TW15 1RY

Battersea Ironsides                                   v          Reigate Priory

@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW

Merrow                                                          v          Westside

@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH

NPL                                                                v          Godalming & Farncombe Athletic

@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW

Spartans Youth                                          v          Laleham       

@ Carville Hall Park North, Lionel Road North, Brentford, Middlesex TW8 9QT

Tooting Bec                                                 v          Ripley Village

@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF

Reserve Division

Merrow                                                          v          Worcester Park

@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH – Top Ground

Reigate Priory                                             v          Battersea Ironsides

@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX

Ripley Village                                              v          Tooting Bec            

@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN

Royal Holloway Old Boys                        v          Farleigh Rovers

@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES

Sheerwater                                                  v          Colliers Wood United

@ Sheerwater Recreation Ground, Blackmore Crescent, Sheerwater, Surrey GU21 5NS

Sutton Common Rovers                          v          Ash United

@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW

 

Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions

Please Note: Fixtures are subject to change

 

Wednesday 4 October 2017 – 7.45 pm

Surrey Intermediate Cup – 1st Round

Redhill Reserves                                         v          Reigate Priory 1st

 

Saturday 7 October 2017 – all 3.00 pm kick-offs unless stated

Intermediate Division

Godalming & Farncombe Athletic         v          Tooting Bec

@ Godalming Town FC, Wey Court, Meadrow, Godalming, Surrey GU7 3JE

Laleham                                                        v          Battersea Ironsides

@ Laleham Recreation Ground, The Broadway, Laleham, Middlesex TW18 1RZ

Merrow                                                          v          AFC Cubo

@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH

Ripley Village                                              v          AFC Spelthorne Sports               

@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN          

Royal Holloway Old Boys                        v          Spartans Youth

@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES

Westside                                                       v          NPL

@ AFC Croydon Athletic, Mayfield Stadium, Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DH

Free: Reigate Priory

Surrey Intermediate Cup – 1st Round

Chiddingfold 1st                                            v          Chessington KC 1st

Redhill Reserves                                         P-P     Reigate Priory 1st

Reserve Division

Ash United                                                   v          Merrow

@ Covers Stadium, Youngs Drive, Shawfield Road, Ash, Hampshire GU12 6RE

Battersea Ironsides                                   v          Farleigh Rovers

@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW

Colliers Wood United                                v          Ripley Village

@ Wibbadune Sports Ground, Robin Hood Way (A3 South Bound), Wimbledon SW20 0AA

Reigate Priory                                             v          Sutton Common Rovers

@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX

Tooting Bec                                                 v          Sheerwater

@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF

Worcester Park                                           v          Royal Holloway Old Boys

@ Skinners Field, Green Lane, Worcester Park, Surrey KT4 8AJ

 

Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions

Please Note: Fixtures are subject to change

 

Saturday 14 October 2017 – all 3.00 pm kick-offs unless stated

Intermediate Division

AFC Cubo                                                    v          Chessington KC

@ Southfields Academy (3G), 333 Merton Road, London SW18 5JU

AFC Spelthorne Sports                            v          Royal Holloway Old Boys

@ Spelthorne Sports Club, 296 Staines Road West, Ashford Common, Middlesex TW15 1RY

Battersea Ironsides                                   v          Westside

@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW

NPL                                                                v          Laleham

@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW

Reigate Priory                                             v          Merrow

@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX

Spartans Youth                                          v          Tooting Bec

@ Carville Hall Park North, Lionel Road North, Brentford, Middlesex TW8 9QT

Free: Godalming & Farncombe Athletic, Ripley Village (Provisional)

Reserve Division

Colliers Wood United                                v          Sutton Common Rovers

@ Wibbadune Sports Ground, Robin Hood Way (A3 South Bound), Wimbledon SW20 0AA

Farleigh Rovers                                          v          Tooting Bec

@ Parsonage Field, Green Lane, Harrow Road, Warlingham, Surrey CR6 9EX

Merrow                                                          v          Reigate Priory

@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH

Ripley Village                                              v          Worcester Park                  

@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN

Royal Holloway Old Boys                        v          Ash United

@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES

Sheerwater                                                  v          Battersea Ironsides

@ Sheerwater Recreation Ground, Blackmore Crescent, Sheerwater, Surrey GU21 5NS

 

Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions

Please Note: Fixtures are subject to change

 

Saturday 21 October 2017

Intermediate Division

Battersea Ironsides                                   v          AFC Cubo

@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW

Chessington KC                                         v          Westside

@ Tolworth Court, Old Kingston Road, Tolworth, Surrey KT4 7QH

Godalming & Farncombe Athletic         v          Reigate Priory

@ Godalming Town FC, Wey Court, Meadrow, Godalming, Surrey GU7 3JE

Laleham                                                        v          Ripley Village

@ Laleham Recreation Ground, The Broadway, Laleham, Middlesex TW18 1RZ

Merrow                                                          v          AFC Spelthorne Sports   

@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH

Royal Holloway Old Boys                        v          NPL

@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES

Free: Spartans Youth (Provisional)

London Senior Trophy – 1st Round

Bridon Ropes 1st                                                        v          Tooting Bec 1st

Reserve Division

Ash United                                                   v          Farleigh Rovers

@ Covers Stadium, Youngs Drive, Shawfield Road, Ash, Hampshire GU12 6RE

Sutton Common Rovers                          v          Sheerwater

@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW

Tooting Bec                                                 v          Worcester Park

@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF

Free: Colliers Wood United (Provisional)

Surrey Junior Cup – 2nd Round – All 1.30 pm kick-offs

Barnslake 1st                                                 v          Royal Holloway Old Boys Reserves

Corinthians 12 1st                                         v          Merrow Reserves

Ripley Village Reserves                           v          Petersham Pumas 1st

@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN

Merton Social Reserves                              v          Battersea Ironsides Reserves

Reigate Priory Reserves                          v          Woodmansterne Hyde 1st

@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX

 

Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions

Please Note: Fixtures are subject to change

 

Saturday 28 October 2017 – all 3.00 pm kick-offs unless stated

Intermediate Division

AFC Cubo                                                    v          Reigate Priory

@ Southfields Academy (3G), 333 Merton Road, London SW18 5JU

Battersea Ironsides                                   v          Chessington KC

@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW

NPL                                                                v          AFC Spelthorne Sports

@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW

Ripley Village                                              v          Merrow                     

@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN        

Spartans Youth                                          v          Godalming & Farncombe Athletic

@ Carville Hall Park North, Lionel Road North, Brentford, Middlesex TW8 9QT

Tooting Bec                                                 v          Laleham

@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF

Westside                                                       v          Royal Holloway Old Boys

@ AFC Croydon Athletic, Mayfield Stadium, Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DH

Reserve Division

Ash United                                                   v          Worcester Park

@ Covers Stadium, Youngs Drive, Shawfield Road, Ash, Hampshire GU12 6RE

Farleigh Rovers                                          v          Ripley Village

@ Parsonage Field, Green Lane, Harrow Road, Warlingham, Surrey CR6 9EX

Merrow                                                          v          Sheerwater 

@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH

Reigate Priory                                             v          Tooting Bec

@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX

Royal Holloway Old Boys                        v          Colliers Wood United

@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES

Sutton Common Rovers                          v          Battersea Ironsides

@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW

 

Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions

 

 

FREE DATES

 

(Free Saturdays can only be finally confirmed on the Sunday prior to the free date.

A team shown as free may be allocated a match HOME or AWAY at any time up to and including

the Sunday before a Saturday date, in the event of changed circumstances elsewhere).

 

 

 

Cup Competitions . . .

Saturday 4 November 2017

London Junior Cup – 1st Round

AFC Lewisham/St Johns Deaf 1st             v          Tooting Bec Reserves

Middlesex Intermediate Cup – 2nd Round – 1.00 pm

Lampton Park 1st                                          v          AFC Spelthorne Sports 1st

NPL 1st                                                          v          Laleham 1st

London Rangers 1st                                     v          Spartans Youth     

 

Surrey Elite Intermediate Challenge Cup

1st Round – Dates tba

  1  Merrow                                                     v          Chessington KC

  2  Royal Holloway Old Boys                    v          AFC Spelthorne Sports

  3  Battersea Ironsides                               v          Laleham

  4  Reigate Priory                                        v          Westside

  5  Godalming & Farncombe Athletic      v          Ripley Village

  6  NPL                                                          v          Tooting Bec

Quarter Final

  7  Spartans Youth                                      v          Winners 3

  8  Winners 4                                               v          Winners 1

  9  Winners 2                                               v          Winners 6

10  AFC Cubo                                              v          Winners 5

Semi Final

11  Winners 7                                               v          Winners   9

12  Winners 8                                               v          Winners 10

Surrey Elite Reserve Challenge Cup

1st Round – Dates tba

  1  Colliers Wood United                            v          Reigate Priory

  2  Ripley Village                                         v          Battersea Ironsides

  3  Royal Holloway Old Boys                    v          Worcester Park

  4  Ash United                                              v          Sheerwater

Quarter Final

  5  Winners 3                                               v          Merrow

  6  Winners 2                                              v          Winners 4

  7  Tooting Bec                                            v          Farleigh Rovers

  8  Winners 1                                               v          Sutton Common Rovers

Semi Final

  9  Winners 7                                               v          Winners 5

10  Winners 6                                               v          Winners 8

 

FREE DATES

 

(Free Saturdays can only be finally confirmed on the Sunday prior to the free date.

A team shown as free may be allocated a match HOME or AWAY at any time up to and including

the Sunday before a Saturday date, in the event of changed circumstances elsewhere).

 

Geoff Ellis, Fixture Secretary

07486 362822fixturesSEIFL1415@yahoo.co.uk

25 September 2017

http://football.mitoo.co.uk/News.cfm?leagueCode=SEIFL2017