Hello,
Listed below are fixtures covering Saturdays 9 > 16 September 2017 inclusive.
Please Note: Fixtures are subject to change
Saturday 9 September 2017
FA Vase, 1st Qualifying Round – 3.00 pm
Tooting Bec v Littlehampton Town
@ Raynes Park Vale FC
Westside v Steyning Town
@ AFC Croydon Athletic, Mayfield Stadium, Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DH
Intermediate Division
AFC Spelthorne Sports v Reigate Priory
@ Spelthorne Sports Club, 296 Staines Rd West, Ashford Common TW15 1RY
Battersea Ironsides v Merrow
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
Chessington KC v Spartans Youth
@ Tolworth Court, Old Kingston Road, Tolworth, Surrey KT4 7QH
Godalming & Farncombe Athletic v Royal Holloway Old Boys
@ Godalming Town FC, Wey Court, Meadrow, Godalming, Surrey GU7 3JE
Laleham v AFC Cubo
@ Laleham Recreation Ground, The Broadway, Laleham, Middlesex TW18 1RZ
NPL v Ripley Village
@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW
Reserve Division
Farleigh Rovers v Sheerwater
@ Parsonage Field, Green Lane, Harrow Road, Warlingham, Surrey CR6 9EX
Merrow v Battersea Ironsides
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
Ripley Village v Ash United
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Royal Holloway Old Boys v Sutton Common Rovers
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
Tooting Bec v Colliers Wood United – 12.30 pm
@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF
Worcester Park v Reigate Priory
@ Skinners Field, Green Lane, Worcester Park, Surrey KT4 8AJ
Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions
Please Note: Fixtures are subject to change
Saturday 16 September 2017 – all 3.00 pm kick-offs unless stated
Intermediate Division
Battersea Ironsides v Royal Holloway Old Boys
@ Battersea Ironsides Sports Ground, Openview, Burntwood Lane, SW17 0AW
Godalming & Farncombe Athletic v AFC Cubo
@ Godalming Town FC, Wey Court, Meadrow, Godalming, Surrey GU7 3JE
Laleham v AFC Spelthorne Sports
@ Laleham Recreation Ground, The Broadway, Laleham, Middlesex TW18 1RZ
NPL v Chessington KC
@ NPL Sports Club, Queens Road, Teddington, Middlesex TW11 0LW
Ripley Village v Reigate Priory
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Tooting Bec v Merrow
@ Tooting & Mitcham United FC (3G), Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF
Westside v Spartans Youth
@ AFC Croydon Athletic, Mayfield Stadium, Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DH
Reserve Division
Colliers Wood United v Ash United
@ Wibbadune Sports Ground, Robin Hood Way (A3 South Bound), Wimbledon SW20 0AA
Merrow v Tooting Bec
@ The Urnfield, Downside Road, Guildford, Surrey GU4 8PH
Reigate Priory v Ripley Village
@ Netherne CASC, Woodplace Lane, Coulsdon, Surrey CR5 1NB
Royal Holloway Old Boys v Battersea Ironsides
@ Royal Holloway College Sports Centre, (Nobles Field), Prune Hill, Egham, Surrey TW20 0ES
Sheerwater v Worcester Park
@ Sheerwater Recreation Ground, Blackmore Crescent, Sheerwater, Surrey GU21 5NS
Sutton Common Rovers v Farleigh Rovers
@ SCR Pavilion, Roundshaw Playing Fields, Hannibal Way, Croydon, Surrey CR0 4RW
Saturday 23 September 2017
(will be set after the FA Vase ties are played this coming weekend)
Change(s) to previously published venue(s)/Fixture(s) – Changes/Additions
Cup Competitions . . .
Saturday 7 October 2017
Surrey Intermediate Cup – 1st Round
Redhill Reserves v Reigate Priory 1st
Chiddingfold 1st v Chessington KC 1st
Saturday 21 October 2017
London Senior Trophy – 1st Round
Bridon Ropes 1st v Tooting Bec 1st
Surrey Junior Cup – 2nd Round
Barnslake 1st v Royal Holloway Old Boys Reserves
Corinthians 12 1st v Merrow Reserves
Ripley Village Reserves v Petersham Pumas 1st
@ The Green, Ripley, Surrey GU23 6AN
Merton Social Reserves v Battersea Ironsides Reserves
Reigate Priory Reserves v Woodmansterne Hyde 1st
@ Reigate Priory Cricket Club, Park Lane, Reigate, Surrey RH2 8JX
Saturday 4 November 2017
London Junior Cup – 1st Round
AFC Lewisham/St Johns Deaf 1st v Tooting Bec Reserves
Surrey Elite Intermediate Challenge Cup
1st Round – Dates tba
1 Merrow v Chessington KC
2 Royal Holloway Old Boys v AFC Spelthorne Sports
3 Battersea Ironsides v Laleham
4 Reigate Priory v Westside
5 Godalming & Farncombe Athletic v Ripley Village
6 NPL v Tooting Bec
Quarter Final
7 Spartans Youth v Winners 3
8 Winners 4 v Winners 1
9 Winners 2 v Winners 6
10 AFC Cubo v Winners 5
Semi Final
11 Winners 7 v Winners 9
12 Winners 8 v Winners 10
Surrey Elite Reserve Challenge Cup
1st Round – Dates tba
1 Colliers Wood United v Reigate Priory
2 Ripley Village v Battersea Ironsides
3 Royal Holloway Old Boys v Worcester Park
4 Ash United v Sheerwater
Quarter Final
5 Winners 3 v Merrow
6 Winners 2 v Winners 4
7 Tooting Bec v Farleigh Rovers
8 Winners 1 v Sutton Common Rovers
Semi Final
9 Winners 7 v Winners 5
10 Winners 6 v Winners 8
http://football.mitoo.co.uk/News.cfm?leagueCode=SEIFL2017
FREE DATES
(Free Saturdays can only be finally confirmed on the Sunday prior to the free date.
A team shown as free may be allocated a match HOME or AWAY at any time up to and including
the Sunday before a Saturday date, in the event of changed circumstances elsewhere).
Finally, if you would like other officials within your club to receive future fixture bulletins, please send me their email address(es) to add to the mailing list.
Geoff Ellis, Fixture Secretary
07486 362822 –
4 September 2017